fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 | ✉ contact@bistravoda.mk

Cabernet Sauvignon Bariqque 0.75 lit

900,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

6 на залиха

Берба: септември 2021. Контролирана ферментација 15 дена на температура од 22-25 степени. Одлежува во инокс цистерни. Препорачана храна: црвени меса, дивеч, мисирка.

Cabernet Sauvignon Bariqque 0.75 lit

Се служи на температура од 18-20 степени. Алкохол 13,5%. Се одликува со рубин црвена боја, има интензивни ароми на ситнозрнесто овошје, зрела пиперка, вкус на зрела цреша, сува слива и нане. Лимитирана серија од 1000 шишиња.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Cabernet Sauvignon Bariqque 0.75 lit”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Cabernet Sauvignon Bariqque 0.75 lit
Cabernet Sauvignon Bariqque 0.75 lit

You may also like…

Наш избор
Dark Horse Barrique ORGANIC 0.75 L
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights