fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Bovin Euphoria Cuvee 2022, 0.75 lit

990,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

6 на залиха

Ново вино од Винарија Бовин – Еуфорија куве. Бело полусуво вино, направено од мешавина на Пино Гриџо и Темјаника со овошен и свеж вкус.
Има ноти на цитрусно и егзотично овошје, зелено јабоко и праска.
Одлично оди во комбинација со азиска кујна, морска храна, паста, тврдо сирење и овошна торта.
Ограничено производство на само 5000 литри.

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights