fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Bitburger Premium Pils 4/1 pack 4,8% 0,5 lit

340,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Германскaта пивара Битбургер која е основана 1817 година и
е со преку 200 години традиција. Произведува преку 2,3 милиони
хектолитри пиво на годишно ниво и застапена е во преку 30 земји, од сега
и во Македонија.
Следејќи ја оваа долга историја на традиција, пиварницата сега е и една
од најмодерните и најзначајните германски пиварници во приватна
сопственост. Најпознатата фраза во светот на пивото во Германија, „Bitte
ein Bit“ („Едно БИТ, ве молам“), е препознатлива низ целиот свет меѓу
љубителите на Bitburger Premium Pils.

Bitburger Premium Pils 4/1 pack 4,8% 0,5 lit

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Specification: Bitburger Premium Pils 4/1 pack 4,8% 0,5 lit

Тежина 2 кг
Bitburger Premium Pils 4/1 pack 4,8% 0,5 lit
Bitburger Premium Pils 4/1 pack 4,8% 0,5 lit

You may also like…

Најдобра цена
Bitburger Premium Pils 4.8% 0.5 lit
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Наш избор
Bitburger Premium Pils Bottles 4,8% 0.33 lit/24
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights