fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Benediktiner Weissbier Naturtrub 0.5 lit /24

2.640,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

Нема на залиха

Премиум пивата на Benediktiner се приготвуваат по оригинални бенедиктински рецепти со помош на специјален квасец од селото Етал. Пивото се подготвува по лиценца од Benediktiner Weissbräu GmbH во градот Лих.

Benediktiner Weissbier Naturtrub 0.5 lit /24
BENEDIKTINER. Ettal – идиличен
дом на Benediktiner Weissbräu GmbH и првата бенедиктинска пивара. Домот
на пивото Benediktiner е во идиличниот град Етал, во Баварија. На свеж
планински воздух, 877 метри надморска височина, бенедиктинските монаси
живеат, работеле и се молеле во опатијата Етал повеќе од 600 години. Тие
одвојуваат време да го преземат сето добро што е околу нив и имаат
најголема грижа и почит во сите нивни постапки. Нивните вредности не го
одредуваат само начинот на живот на бенедиктинските монаси: тие исто
така влијаат на нивниот стил на подготовка. Пивата се подготвуваат во
партнерство помеѓу Битбургер Пивара Груп и Бенедиктинер Вајсбрау ГмбХ.
Пивото Бенедиктинер сега се извезува во повеќе од 50 земји.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Benediktiner Weissbier Naturtrub 0.5 lit /24”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Benediktiner Weissbier Naturtrub 0.5 lit /24
Benediktiner Weissbier Naturtrub 0.5 lit /24

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Најдобра цена
Bitburger Premium Pils 4.8% 0.5 lit
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Најпродаван
Bitburger Premium Pils 4 pack 4,8% 0,5 lit
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Наш избор
Bitburger Premium Pils Bottles 4,8% 0.33 lit/24
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart