fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Benediktiner Weissbier 1×6 0.33 lit

552,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Премиум пивата на Benediktiner се приготвуваат по оригинални бенедиктински рецепти со помош на специјален квасец од селото Етал. Пивото се подготвува по лиценца

Category: Tags: , ,

Benediktiner Weissbier 1×6 0.33 lit
BENEDIKTINER. Ettal – идиличен
дом на Benediktiner Weissbräu GmbH и првата бенедиктинска пивара. Домот
на пивото Benediktiner е во идиличниот град Етал, во Баварија. На свеж
планински воздух, 877 метри надморска височина, бенедиктинските монаси
живеат, работеле и се молеле во опатијата Етал повеќе од 600 години. Тие
одвојуваат време да го преземат сето добро што е околу нив и имаат
најголема грижа и почит во сите нивни постапки. Нивните вредности не го
одредуваат само начинот на живот на бенедиктинските монаси: тие исто
така влијаат на нивниот стил на подготовка. Пивата се подготвуваат во
партнерство помеѓу Битбургер Пивара Груп и Бенедиктинер Вајсбрау ГмбХ.
Пивото Бенедиктинер сега се извезува во повеќе од 50 земји.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Benediktiner Weissbier 1×6 0.33 lit”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Benediktiner Weissbier 1×6 0.33 lit
Benediktiner Weissbier 1×6 0.33 lit

You may also like…

Наш избор
Benediktiner Weissbier Naturtrub 0.5 lit /24
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Најдобра цена
Bitburger Premium Pils 4.8% 0.5 lit
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Најпродаван
Bitburger Premium Pils 4 pack 4,8% 0,5 lit
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Наш избор
Bitburger Premium Pils Bottles 4,8% 0.33 lit/24
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart