fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Aberlour 12 year Old Speyside Single Malt 40% 1 lit Gift Pack

4.230,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

2 на залиха

Изразот стар 12 години е одличен пример за тоа како карактеристично остриот, цитрусен карактер на новиот дестилат на Aberlour е вешто омекнат со двојно созревање на бурето. Традиционалните дабови и зачинети шери буриња се користат за одличен ефект.

Aberlour 12 Year Old Speyside Single Malt 40% 1 lit Gift Pack

Овде го имаме фантастичниот и секогаш популарен Aberlour стар 12 години, созреан во традиционални дабови и шери буриња и флаширан со 40% ABV. Лесно се пие – совршен за оние кои бараат вовед во вискито со слад Speyside.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Aberlour 12 year Old Speyside Single Malt 40% 1 lit Gift Pack”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Aberlour 12 year Old Speyside Single Malt 40% 1 lit Gift Pack
Aberlour 12 year Old Speyside Single Malt 40% 1 lit Gift Pack

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 4
Наш избор
Dalmore The Quartet Four Cask  Finishes 41,5% 1 lit
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart