fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 | ✉ contact@bistravoda.mk

Ризлинг Суво Вино 0,7 лит Винарија Киево

340,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Ризлинг Суво Вино

Ризлинг

Ризлинг има светло жолта боја со зелени нијанси со среден интензитет. Ова вино се одликува со арома на лимон, лимета и притаена зелена јаболка, карактеристична за оваа сорта. Лесно кон средно тело, високи киселини, овошни вкусови на лимон, лимета, кајсија и круша. Освежително, особено кога е добро изладено. Наша препорака е да се конзумира во комбинација со  лосос и зеленчук но идеално е во хармонија и со вкусовите на било која друга риба. Совршено го надополнува лесниот оброк од пармезан или пржени моцарела стапчиња.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ризлинг Суво Вино 0,7 лит Винарија Киево”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ризлинг Суво Вино 0,7 лит Винарија Киево
Ризлинг Суво Вино 0,7 лит Винарија Киево
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights