fbpx

Звонко Богдан Cuvee N1 – Црвено Суво Вино 0,75 лит

1.950,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

24 на залиха

Суво црвено вино, зреено 15 месеци во нови барици изработени од француски и американски даб и произведено од сортите 50% Merlot, 30% Cabernet Franc and 20% Frankish. Се карактеризира по потенцираните ароми на црна рибизла, јагода и зрела слива со суптилни ноти на ванила и слатки зачини. Комплекснo и балансирано вино придружено со елегантна, кремаста структура и незаборавен полн вкус.

Препорачано е да се служи со јагнешко, бифтек со сос од зелен пипер, гулаш од говедско месо.
Температура на служење: 16-18 °C.

Звонко Богдан Cuvee N1 – Црвено Суво Вино 0,75 лит

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Звонко Богдан Cuvee N1 – Црвено Суво Вино 0,75 лит”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Звонко Богдан Cuvee N1 – Црвено Суво Вино 0,75 лит
Звонко Богдан Cuvee N1 – Црвено Суво Вино 0,75 лит

You may also like…

Најдобра цена
Звонко Богдан 4 коња Дебела – Розе Полусуво Вино 0,75 лит
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Најдобра цена
Звонко Богдан 8 Тамбураша – Бело Суво Вино 0,75 лит
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Најдобра цена
Звонко Богдан Pinot Blanc – Бело Суво Вино 0.75 лит
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Најдобра цена
Звонко Богдан Sauvignon Blanc – Бело Суво Вино 0,75 лит
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Кошничка
Verified by MonsterInsights