fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Звонко Богдан 8 Тамбураша – Бело Суво Вино 0,75 лит

780,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Нема на залиха

Звонко Богдан 8 Тамбураша – Бело Суво Вино 0,75 лит

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Суво бело вино произведено од сортите 50% Sauvignon Blanc, 25% Chardonnay, 20% Pinot blanc и 5% Muscat. Виното претставува уникатен бленд од богато буке со потенцирани ароми на праска и дуња, збогатено со деликатни минерали и цитрусни ноти и суптилни нијанси на жолти цвеќиња.

Препорачано е да се служи со мус од козјо сирење, пастрмка со зеленчук на скара, српска традиционална салата и грчка салата.
Температура на служење: 8-10 °C

Звонко Богдан 8 Тамбураша – Бело Суво Вино 0,75 лит
Звонко Богдан 8 Тамбураша – Бело Суво Вино 0,75 лит

You may also like…

Out of Stock
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights