fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 | ✉ contact@bistravoda.mk

Звонко Богдан Живот Тече – црвено суво вино 0,75 лит

950,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

24 на залиха

Суво црвено вино зреено 12 месеци во буриња од француски и американски даб, произведени од сортите 50% Merlot, 30% Cabernet Franc и 20% Frankish. На мирис се изразени аромите на зрели цреши и шумско овошје, кои се надополнети со дискретни ноти на ванила и темно чоколадо. Софистицирано и елегантно вино со интензивна рубин црвена боја, деликатна текстура и пријатен овошен финиш.

Се препорачува да се служи со тартар стек, патка со целер, туна на скара, телешко месо и зелка.
Температура на служење: 14-16 °C

Звонко Богдан Живот Тече – црвено суво вино 0,75 лит

 

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Звонко Богдан Живот Тече – црвено суво вино 0,75 лит”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Звонко Богдан Живот Тече – црвено суво вино 0,75 лит
Звонко Богдан Живот Тече – црвено суво вино 0,75 лит

You may also like…

Најдобра цена
Muscat Hamburg Grape Brandy 43% 0.5 lit
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Најдобра цена
Звонко Богдан 4 коња Дебела – Розе Полусуво Вино 0,75 лит
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Најдобра цена
Звонко Богдан 8 Тамбураша – Бело Суво Вино 0,75 лит
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart