fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Жта Кавадаречка Ракија 1 лит-Захарчев Винарија

650,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

6 на залиха

Ж’та Kав’д’аречка не е обична лозова ракија тоа е ракија со традиција. Ракија произведена на традиционален начин со двојна дестилација и со претходна селекција на  грозјето.


По дестилацијата, оваа ракија мирно одлежува во дабови буриња, каде што се обогатува со уникатни ароми и богатства од дабовото дрво.


За време на периодот од една година, оваа ракија развива својата карактеристична мекота и богат вкус, што ја прави идеална за уживање во секоја пригода. Лежерната, блага димензија на дабот допринесува на финалниот производ со богатство на ноти од дрвото, што ја прави исклучително задоволство за секој вкус.


Забележителната комбинација на квалитетни суровини, внимателно мешање и перфектно одмерени периоди на одлежување резултираат во ракија која што ќе го однесе вашето искуство на уживање во совршенство.


Содржи 42% алкохол што ја прави ракијата идеална за уживање соло или во друштво.

You may also like…

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights