fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Вранец Суво Вино 0,7 лит Винарија Киево

340,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

24 на залиха

Вранец Суво Вино 0,7

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Вранец

Вранецот се карактеризира со интензивна рубин црвена боја,  арома на џем од шумски плодови со среден интензитет и притаени ноти на путер и ванила. Балансот на средно полно тело, високи киселини и богати танини со автентичниот вкус на капини, вишни и малини е заокружен со долготраен финиш, со што ова вино ви овозможува комплетно уживање. Наша препорака е да се комбинира со црвено месо или пастрамајлија, а за вегетеријанците со печурки на плотна.

Вранец Суво Вино 0,7 лит Винарија Киево
Вранец Суво Вино 0,7 лит Винарија Киево
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights