fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 | ✉ contact@bistravoda.mk

Вранец Суво Вино 0,7 лит Винарија Киево

340,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

24 на залиха

Вранец Суво Вино 0,7

Вранец

Вранецот се карактеризира со интензивна рубин црвена боја,  арома на џем од шумски плодови со среден интензитет и притаени ноти на путер и ванила. Балансот на средно полно тело, високи киселини и богати танини со автентичниот вкус на капини, вишни и малини е заокружен со долготраен финиш, со што ова вино ви овозможува комплетно уживање. Наша препорака е да се комбинира со црвено месо или пастрамајлија, а за вегетеријанците со печурки на плотна.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вранец Суво Вино 0,7 лит Винарија Киево”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вранец Суво Вино 0,7 лит Винарија Киево
Вранец Суво Вино 0,7 лит Винарија Киево
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights