fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Венец Темјаника Кориа 0,7 лит

590,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

6 на залиха

Виното Темјаника е суво вино со кристално светло-жолта боја и има одличен вкус на свеж босилек, бозел, бели цветови и мед. Ова вино има извонредна свежина и неверојатни ароми на свеж босилек, бозел, бели цветови и мед што го прави вкусно и возбудливо за пиење.

Венец Темјаника Кориа 0,7 лит

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Температура на сервирање

10°C
12°C

Вински ароми

Meд
Босилек
Лимон

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Бело месо
Мешани морски плодови
Разни видови сирење
Венец Темјаника Кориа 0,7 лит
Венец Темјаника Кориа 0,7 лит

You may also like…

Наш избор
Венец Вранец Орле 0,7 лит
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights