fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Венец Вранец Орле 0,7 лит

780,00 ден

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Нема на залиха

Вински ароми

Слива
Љубчици
Какао

КОМБИНАЦИИ СО ХРАНА

Месо на скара
Сирење
Салата на база на домати

Венец Вранец Орле 0,7 лит

Одлежано е 6 месеци во француски дабови буриња, ова суво црвено вино се карактеризира со интензивна темноцрвена боја и ароми на зрели капини, сливи, какао и листови од тутун со дополнителни нијанси на темјанушки, саќе и мед. Виното е со полно тело и има скротени танини со хармонична киселост.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Венец Вранец Орле 0,7 лит”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Венец Вранец Орле 0,7 лит
Венец Вранец Орле 0,7 лит

You may also like…

Најдобра цена
Звонко Богдан 4 коња Дебела – Розе Полусуво Вино 0,75 лит
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Најдобра цена
Звонко Богдан 8 Тамбураша – Бело Суво Вино 0,75 лит
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart