fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Македонска Винарија Киево

Македонска Винарија – Киево
Винарска визба Киево е првата регистрирана семејна мини винарија во Штип. Долгогодишната семејна традиција на производство на грозје и вино ни ја вроди идејата уникатноста на климатските услови на овчеполието, зачинети со плодната почва и вложениот труд, да ги преточиме и запечатиме во шише вино. Киево располага со 7 хектари сопствени лозови насади на сортите вранец и ризлинг, со експозиција север-југ, на надморска височина од околу 300 метри, оддалечени на само 4 километри од визбата. Вината се произведени со минимална интервенција како би ви ја доловиле разновидноста на македонските вински региони.

Filter

Се прикажуваат сите 4 резултати

Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Најдобра цена
Вранец Суво Вино 0,7 лит Винарија Киево
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights