fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Наш избор

Johnnie Walker King George V

Deal Score0
Deal Score0
Совршество преточено во секоја капка.
Johnnie Walker King George V е создаден да го прослави владеењето на Кралот и е рачно изработено виски од дестилериите што постоеле за време на неговото владеење. Ова вклучува некои од најретките во нивните резерви, вклучувајќи незаменливи буриња од сега затворената дестилерија Порт Елен. Johnnie Walker King George V е една од најретките колекции на виски во светот.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart