fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Без алкохолен аперитив CRODINO

Deal Score0
Deal Score0

 

Најпопуларен без-алкохолен аперитив во Италија

Crodino е Италијански  безалкохолен аперитив кој е еден од најпознатите и најмногу се конзумира. Crodino го носи своето име од Crodo, мало гратче лоцирано во северозападниот дел на Италија, каде што е произведено и флаширано од 1964 година, година на раѓањето на “Blond” аперитив. Неговиот уникатен горчлив вкус доаѓа од екстракт кој сеуште е произведен според таен рецепт, со традиционална инфузија на внимателно одбрани билки, зачини, шуми и корени кои  зреат шест месеци, давајќи му карактеристична и освежувачка арома. Од 1995 година е дел од Групо Кампари.
ТРИ НАЧИНИ КАКО ДА ГО КОНЗУМИРАТЕ CRODINO
-Земете голема винска чаша наполнете ја со мраз додадете парче портокал и наполнете ја вашиот Crodino.
-Наполнете чаша со мраз,додадете го Crodino,дополнете со сода и декорирајте со парчиња портокал.
-Одлична комбинација на Crodino помешано со Prosecco и Aperol  ќе биде вашиот омилен летен пијалок.
Да уживаме во летото со најдобрите Италијански освежувања.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart