fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Conor McGregor’s Whiskey Proper Twelve

Deal Score0
Deal Score0

ММА борецот

? Conor McGregor влезе во рингот на производство на виски со Proper No. Twelve, мешано ирско виски произведено со помош на поранешниот менаџер на дестилеријата Bushmills, Дејвид Елдер. Препознатливо по сладот од виски и зрнести мешавини, создадени во бурињата од бурбон, тимот создаде речиси 100 мешавини пред да одлучи за вистинскиот вкус. Соодветниот бр. 12 го зема своето име од Даблин 12, областа каде што израснал Conor McGregor.
We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart