fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Bulldog London Dry Gin 0.7 ML

Deal Score0
Deal Score0

Bulldog London Dry Gin 0.7 ML
Булдог Лондон сув Џин е повеќекратно награден, премиум џин, рачно изработен во англиски дистилери кој произведува најквалитетни гинови повеќе од 250 години. Булдогот е дистилеран во традиционалните бакарни котли кои користат 100% британска пченица и вода. 12 растенија во булдог Лондон суво Џин на потекло од осум земји, избрани од истите области секоја година за конзистентност. Постојат три растенија кои се целосно уникатни за булдогот: кинески листови од лотос, турски бела мачка и кинески змеј око. Ова мешавина на единствена билка, во комбинација со 40% алкохол, му дава на Булдог извонредно смиреноста и избалансиран вкус со свежa завршница.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart