fbpx
  • 070 233 980
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

ANTISEPTIC гел за дезинфекција на раце

Рејтинг на корисник: 3 / 5

Активна ѕвездаАктивна ѕвездаАктивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
 

Гел за дезинфекција на раце без употреба на вода и сапун.

Употреба-2 до 3 мл се става на чисти и суви раце, се втриува 30 секунди.

Уништува 99,99% од микроорганизмите.

Шишето содржи 490 милилитри гел што е доволно за 200-250 дезинфекции на рацете.

Мерки за превенција-да се чува амбалажата цврсто затворена.Да се чува подалеку од топлина,искри и запаливи површини.Во случај на контакт со очи внимателно да се измијат.


Бистра Вода Дооел Ув-Из Скопје Улица Бутелска бр.21 Скопје
Даночен Број. МК4038017512325
НЛБ Тутунска 210072114810124 | Халк Банка 270072114810131
Лиценца бр.11-1205/2 рег.бр 16609 | Лиценца бр.11-1102/2 рег.бр.19600

© 2021 Бистра Вода. Сите права се задржани. Дизајнирано од Total Idea
Ние користиме колачиња (cookies)
Ние користиме колачиња (cookies) на нашата веб-страница. Некои од нив се од суштинско значење за работата на страницата, додека други ни помагаат да ја подобриме оваа страница и корисничкото искуство (колачиња за следење). Можете сами да одлучите дали сакате да дозволите колачиња или не. Забележете дека ако ги одбиете, можеби нема да можете да ги користите сите функционалности на страницата.