fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Artic Red vodka Cocktail

Deal Score0
Deal Score0

4 cl Finlandia® АРТИК РЕД ЈАГОДА вотка
4 лажици шеќер
6 парчиња lime кора
100 мл сода вода
1 парче лимон

Прво измешајте ги лимесот и шеќерот на дното на стаклото. Потоа додадете водка и сода. Измешајте го пијалокот со лажица. Додадете коцки за мраз и лимон.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart