fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Бадемово млеко Alpro Profesional 1 л

Deal Score0
Deal Score0

Бадемовото млеко е едно од најдобрите млека кои можете да ги конзумирате,особено ако организмот не ви поднесува лактоза.Тоа не содржи заситени масти и холестерол,а е богато со омега-3 масни киселини кои се добри за вашето срце.

Бадемите се богати со витамини и минерали па бадемовото млеко не треба дополнително да се витаминизира.

Бадемите содржат витамин Е,манган,селен,магнезиум,калиум,цинк,железо ,влакна ,фосфор и калциум.

Една чаша бадемово млеко во просек содржи

*60 калории

*1 грам протеини

*1 грам растителни влакна

*200 мг калциум

*180 мг калиум.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart