fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Сковин Траминец суво бело вино 0,7 л

Deal Score0
Deal Score0

Квалитетно суво бело вино со жолто-зеленкаста боја.Се одликува со комплексен мирис кој преставува буке од овошни ароми како круша,праска и хербални мириси.

Се служи на температура од 8 до 12 С.

Како аперитив со јадења од бело месо и риба ,како и со десерти.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart