fbpx

Добродојдовте во најголемиот онлајн маркет за пијалоци.                                                                                                                                                                                                 ☏ 070 233 980 |[email protected]

Блог

Kievo Kamber 2022 0.75 lit

🏆🍇 Чест ни со вас да споделиме дека нашиот Камбер освои сребрен медал, а Ризлингот се закити со бронза на престижниот Wine Vision by Open Balkan Wine Trophy Award во Белград! 🥈🥉 Во друштво на 30 реномирани вински дегустатори, вклучувајки и 5 Masters of wine, во конкуренција од околу 850 мостри, ...

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe! READ MORE +
Kronenbourg 1664 Blanc, премиум француско пиво – феноменален вкус со твист!

Kronenbourg 1664 Blanc, премиум француско пиво – феноменален вкус со твист! 1664 Blanc е француско светло пиво со вкус на лимон и коријандер. Ова освежително пиво е идеално за топлите летни денови, а може да се служи со лесни оброци, салати или риба.Ова пиво најдобро се служи разладено на ...

READ MORE +
Вистинско Црно Пиво!  Златен Даб Црно.

Вистинско Црно Пиво! Златен Даб Црно. Боја- карактер на Златен Даб Црно Изборот на слад игра огромна улога во бојата на твоето омилено вистинско црно пиво,Златен Даб Црно.Сите нијанси на црното, покрај горчината и вкусот, се дел од индентитетот и карактерот на Златен Даб Црно.Долгото ...

READ MORE +
Johnnie Walker Black Label 1 lit Box

Johnnie Walker Black Label 1 lit Box Johnnie Walker Black Label има незаменлив мазен, длабок и комплексен карактер. Впечатливо виски за посебни прилики, без разлика дали го уживате дома или во друштво. Богат комплексен и неверојатно добро избалансиран вкус, со силна присутност на ...

READ MORE +
Македонска Винарија Киево

Македонска Винарија Киево Винарска визба Киево е првата регистрирана семејна мини винарија во Штип. Долгогодишната семејна традиција на производство на грозје и вино ни ја вроди идејата уникатноста на климатските услови на овчеполието, зачинети со плодната почва и вложениот труд, да ги ...

READ MORE +
Fernet Branca Mentol 35% 0.7 lit Gift Box Limited Edition + 2 glasses

Fernet Branca Mentol 35% 0.7 lit Gift Box Limited Edition + 2 glasses 27-те тревки кои се составен дел од овој производ, потекнуваат од 4 континенти. Дел од состојките се цвеќиња, тревки, корења и растенија кои се користат за алкохолни дестилати, екстракти и чаеви кои блендирани во специјалниот ...

READ MORE +
Chivas Regal 12 Y Brother’s Blend Whisky 40%  1 lit

Chivas Regal 12 Y Brother's Blend Whisky 40% 1 lit e лимитирана едиција посветена на браќата Чивас, користејќи го најстариот рецепт за мешање на 12 годишни вискија. Brothers Blend е примерок на виски кој секој колекционер или љубител на врвни малтови треба да го има во својата колекција, ...

READ MORE +
Johnnie Walker King George V

Совршество преточено во секоја капка. Johnnie Walker King George V е создаден да го прослави владеењето на Кралот и е рачно изработено виски од дестилериите што постоеле за време на неговото владеење. Ова вклучува некои од најретките во нивните резерви, вклучувајќи незаменливи буриња од сега ...

READ MORE +
Tito’s Handmade Vodka

Tito's Handmade Vodka Оригиналната вотка на Тито рачно изработена во Америка, 100% пченка и шест пати дестилирана. Без глутен и кошер. Земја на потекло: САД Алкохол по волумен : 40 Состојки: Вода, пченка

READ MORE +
Martini Rubino, Martini Ambrato

Инспирирани од оригиналните вкусови, Мартини прави спој на традицијата и модерното и ги создава новите Мартини Рубино и Мартини Амбрато.Мешавина на ароми и билки за вистинските љубители на Мартини Вермут.Достапен за нарачка на следниот линкhttps://bistravoda.mk/product-category/likeri/

READ MORE +
Conor McGregor’s Whiskey Proper Twelve

ММА борецот Conor McGregor влезе во рингот на производство на виски со Proper No. Twelve, мешано ирско виски произведено со помош на поранешниот менаџер на дестилеријата Bushmills, Дејвид Елдер. Препознатливо по сладот од виски и зрнести мешавини, создадени во бурињата од бурбон, тимот создаде ...

READ MORE +
Бистра Вода
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart
Verified by MonsterInsights