fbpx

Блог

Вистинско Црно Пиво!  Златен Даб Црно.

Вистинско Црно Пиво! Златен Даб Црно. Боја- карактер на Златен Даб Црно Изборот на слад игра огромна улога во бојата на твоето омилено вистинско црно пиво,Златен Даб Црно.Сите нијанси на црното, покрај горчината и вкусот, се дел од индентитетот и карактерот на Златен Даб Црно.Долгото ...

READ MORE +
Johnnie Walker Black Label 1 lit Box

Johnnie Walker Black Label 1 lit Box Johnnie Walker Black Label има незаменлив мазен, длабок и комплексен карактер. Впечатливо виски за посебни прилики, без разлика дали го уживате дома или во друштво. Богат комплексен и неверојатно добро избалансиран вкус, со силна присутност на ...

READ MORE +
Македонска Винарија Киево

Македонска Винарија КиевоВинарска визба Киево е првата регистрирана семејна мини винарија во Штип. Долгогодишната семејна традиција на производство на грозје и вино ни ја вроди идејата уникатноста на климатските услови на овчеполието, зачинети со плодната почва и вложениот труд, да ги ...

READ MORE +
Fernet Branca Mentol 35% 0.7 lit Gift Box Limited Edition + 2 glasses

Fernet Branca Mentol 35% 0.7 lit Gift Box Limited Edition + 2 glasses27-те тревки кои се составен дел од овој производ, потекнуваат од 4 континенти. Дел од состојките се цвеќиња, тревки, корења и растенија кои се користат за алкохолни дестилати, екстракти и чаеви кои блендирани во специјалниот ...

READ MORE +
Chivas Regal 12 Y Brother’s Blend Whisky 40%  1 lit

Chivas Regal 12 Y Brother's Blend Whisky 40% 1 lite лимитирана едиција посветена на браќата Чивас, користејќи го најстариот рецепт за мешање на 12 годишни вискија.Brothers Blend е примерок на виски кој секој колекционер или љубител на врвни малтови треба да го има во својата колекција, ...

READ MORE +
Johnnie Walker King George V

Совршество преточено во секоја капка. Johnnie Walker King George V е создаден да го прослави владеењето на Кралот и е рачно изработено виски од дестилериите што постоеле за време на неговото владеење. Ова вклучува некои од најретките во нивните резерви, вклучувајќи незаменливи буриња од сега ...

READ MORE +
Tito’s Handmade Vodka

Tito's Handmade Vodka Оригиналната вотка на Тито рачно изработена во Америка, 100% пченка и шест пати дестилирана.Без глутен и кошер.Земја на потекло: САДАлкохол по волумен : 40Состојки: Вода, пченка

READ MORE +
Martini Rubino, Martini Ambrato

Инспирирани од оригиналните вкусови, Мартини прави спој на традицијата и модерното и ги создава новите Мартини Рубино и Мартини Амбрато.Мешавина на ароми и билки за вистинските љубители на Мартини Вермут.Достапен за нарачка на следниот линкhttps://bistravoda.mk/product-category/likeri/

READ MORE +
Conor McGregor’s Whiskey Proper Twelve

ММА борецотConor McGregor влезе во рингот на производство на виски со Proper No. Twelve, мешано ирско виски произведено со помош на поранешниот менаџер на дестилеријата Bushmills, Дејвид Елдер. Препознатливо по сладот од виски и зрнести мешавини, создадени во бурињата од бурбон, тимот создаде ...

READ MORE +
Бистра Вода
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Кошничка
Verified by MonsterInsights